Edhe holandezet në shërbimin ushtarak

AMSTERDAM, 22 tetor /ATSH-AA/ – Të gjitha vajzave 17-vjeçare në Holandë, përfshirë princeshën Catharina-Amalia, këtë javë do t’u dërgohet ftesë për kryerjen...

Trajtimi i rasteve të dhunës në familje/ PNUD asiston institucionet vendore në Patos

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Trajtimi i rasteve të dhunës në familje ishte në fokus të një trajnimi të realizuar nga bashkia Patos, me...

Robin Krasniqi shpallet kampion bote në boks

TIRANË  11 tetor/ATSH/ Boksieri me origjinë shqiptare Robin Krasniqi është kurorëzuar mbrëmë kampion bote për titujt IBO dhe WBA, duke përmbushur një...

Përfitoi nga skemat e AZHBR-së/ Sipërmarrja private në Dibër, histori suksesi për agrobiznesin shqiptar

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ “Kop. Frut 2012” është një histori suksesi për Dibrën dhe për agrobiznesin shqiptar. Kryeministri Edi Rama e cilësoi këtë një...

BJELLORUSI – Tikhanovskaya: Lukashenko jeton në një botë imagjinare

MINSK, 18 shtator /ATSH-ANSA/ – Njoftimi për mbylljen e kufijtë perëndimorë të Bjellorusisë, nga ana e presidentit Aleksander Lukashenko provon se ai...

Latest news

Q&A about dead suspects in California mass shooting | Latest News

WHAT PROMPTED THE GUNFIRE?Police do not have a motive for the shootings, which ended with a gun battle...
- Advertisement -

Madcap James Bond ideas that didn’t make the cut — from 007 dressing as Jesus to a David Bowie villain – Bukipress

JAMES BOND is famed for squeezing out of tight spots in pretty miraculous ways. But an eccentric idea by film...

We need to end lockdown quickly & there can be no turning back this time – Bukipress

BORIS Johnson stands on the cusp of another critical moment in his epic battle with Covid. Last April, of course,...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

‘Kaizer Chiefs blew it’, says Sundowns coach Mosimane – The Citizen

Chiefs missed out on the league title to Sundowns...

Puffin caught stuffing its beak full of sand eels to feed its young

A PUFFIN plays a beaky blinder by stuffing its...