Korçë/ Kryhet ndërhyrja e vështirë e heqjes së tumorit të kordës vokale të djathtë

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Falë ekipeve dhe pajisjeve të reja mjekësore është kryer për herë të parë në spitalin e Korçës ndërhyrja e...

Trajtimi i rasteve të dhunës në familje/ PNUD asiston institucionet vendore në Patos

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Trajtimi i rasteve të dhunës në familje ishte në fokus të një trajnimi të realizuar nga bashkia Patos, me...

TURQI – Erdogan: COVID-19 ndër krizat më të mëdha të shekullit

ANKARA, 10 tetor /ATSH-AA/ – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se pandemia e COVID-19 që u kushtoi me jetë mbi...

Kosovë/ Tre të vdekur dhe 34 raste të reja me COVID-19

PRISHTINE, 6 tetor /ATSH/ -Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë kanë vdekur tre persona si pasojë e infektimit me virusin korona. Instituti...

Materniteti i ri përmbyll rilindjen e kompleksit spitalor të Beratit/ Rama: Mbajmë premtimin, rritje me 40% e pagave të mjekëve e infermierëve

TIRANË, 21 shtator/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama inspektoi sot punimet që po kryhen në Maternitetin e ri të Beratit, ku krijohen kushte...

Latest news

Q&A about dead suspects in California mass shooting | Latest News

WHAT PROMPTED THE GUNFIRE?Police do not have a motive for the shootings, which ended with a gun battle...
- Advertisement -

Madcap James Bond ideas that didn’t make the cut — from 007 dressing as Jesus to a David Bowie villain – Bukipress

JAMES BOND is famed for squeezing out of tight spots in pretty miraculous ways. But an eccentric idea by film...

We need to end lockdown quickly & there can be no turning back this time – Bukipress

BORIS Johnson stands on the cusp of another critical moment in his epic battle with Covid. Last April, of course,...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you

Horrifying video shows ‘gunman fire 10 rounds through ex-lovers window’ before running off into the night

FRIGHTENING surveillance footage captured the moment a gunman fired...